Chińskie Allegro

Co to jest Chińskie Allegro?

Jest to popularna w internecie nazwa Aliexpress czyli chińskiej platformy sprzedażowej umożliwiającej azjatyckim przedsiębiorcom handel wysyłkowy na rynki całego świata. „Chińskie Allegro” należy do Alibaba Group będącej jedną z największych grup kapitałowych w swojej kategorii na świecie.

Chińskie allegro

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z Chińskiego Allegro?

Nietrudno się domyślić, że największą zaletą produktów oferowanych przez chińskie firmy na Aliexpress jest bardzo niska (zwykle) cena. Jeszcze większym atutem ogromnej ilości produktów, które możemy zamówić jest darmowa wysyłka! Choć w linii prostej odległość między Polską a Chinami przekracza sześć tysięcy kilometrów, produkt, za który zapłaciliśmy np. dolara zostanie wysłany za darmo.

Co Polacy kupują z Chin?

Na Aliexpress można kupić produkty wszelkiej maści. Największym wzięciem cieszy się elektronika, odzież i akcesoria domowe. Serwis szybko zyskał na popularności w naszym kraju i od roku 2016 bardzo ciężko znaleźć osobę, która nie słyszała o tym serwisie. Jakość produktów z Chin jest bardzo różna. Można spotkać prawdziwe „perełki aliexpress”, które mimo niskiej ceny są dobrze wykonane i atrakcyjne. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy kupiony produkt w ogóle nie przypomina tego ze zdjęcia – najczęściej w przypadku odzieży. W tej kategorii trudny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru jednak osoby, które często zamawiają odzież z Chin nie mają z tym większego problemu.

Czy Chińskie Allegro się opłaca?

Wiele osób zastanawia się czy nie lepiej kupić troszkę droższy produkt lepszej jakości w Polskim sklepie. Prawda jest taka, że bardzo często są to dokładnie te same produkty jednak w innych opakowaniach, z nadrukowanym logo, dołączoną instrukcją w języku polskim. Rzeczy markowe warto kupować w oryginalnych sklepach, gdyż Chińskie Allegro nie ma oryginalnych produktów znanych zachodnich firm. Są to najczęściej podróbki. Nie znaczy to, że Chińczycy nie mają swoich marek wysokiej jakości. Wielokrotnie dowodzi temu np. Xiaomi, która produkuje elektronikę przyzwoitej jakości za rozsądne pieniądze. Chińskie Allegro jest nie tylko źródłem tanich podróbek lub tzw. no-name ale również oryginalnych produktów chińskich marek. Niewątpliwym minusem kupowania na Aliexpress jest czas dostawy. Trudno oczekiwać, że darmowa przesyłka z Chin dotrze do nas następnego dnia. Czas oczekiwania na listonosza z kopertami z Azji jest rzadko krótszy niż trzy tygodnie, a często przekracza pięć. W związku z tym jeśli zależy nam na szybkim nabyciu jakiejś rzeczy lepiej kupić ją w polskim sklepie a w innym przypadku Chińskie Allegro będzie świetnym wyborem i cierpliwość zostanie nagrodzona satysfakcją nabycia produktu w super cenie.

Chcę spróbować. Co dalej?

Na początek proponuję po prostu przejrzeć Chińskie Allegro: Kliknij

Zapraszam również do przeglądania specjalnie wybranych przez nas okazji, które mogą umknąć przeglądającemu Chińskie Allegro: Kliknij

Już wkrótce zdradzę Wam sekret jak można zarobić na każdym zakupionym na Allegro przedmiocie! Bądźcie na bieżąco!

 

 

Podziel się ze znajomymi